Hizmet Sözleşmesi

Hizmet sözleşmemize ait detaylar aşağıdaki gibidir. Lütfen detaylı okuyunuz.

HİZMET SÖZLEŞMESİ

Bu sözleşme, Turkuaz Hosting müşteriye domain(alan adı),hosting(web alanı),reseller(bayi hosting),vds-vps(sanal sunucu),dedicated(fiziksel sunucu),ssl sertifikası(güvenlik sertifikası),lisans ürünleri(işletim sistemi ve panel lisansları), yedekleme ürünleri(storage), marka ve panent tescili servislerinin satış ve kullanım şartlarını düzenlemek için hazırlanmıştır. Müşteri ve Turkuaz Hosting, aşağıda belirtilen şartlar üzerinde tam bir anlaşmaya varmışlardır. Taraflar Turkuaz Hosting Sözleşmenin bundan sonraki bölümünde kısaca "Turkuaz Hosting" ( SERKAN ALAN) olarak anılacaktır.
Adres: Kırmızıtoprak Mahallesi, Porsuk Bulvarı, Nilay Sokak No:11/B, Odunpazarı/Eskişehir - TÜRKİYE

Müşteri: Bu sözleşmeyi,Turkuaz Hosting online satış bölümünde yapacağı başvuru esnasında onaylayan şahıs veya kurum.

SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞİ VE SÜRESİ
Müşteri'nin Turkuaz Hosting web sitesinden (www.turkuazhosting.com.tr) yapacağı online başvuru ile sözleşme yürürlüğe girer. Sözleşme süresizdir.

BİLDİRİMLER

Turkuaz Hosting, müşteriye yapacağı her türlü bildirim için, öncelikle müşterinin kayıt işlemi esnasında bildirdiği e-posta adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli bir adres olması konusundaki sorumluluk müşteriye aittir.
Müşteri online kayıt esnasında ve/veya daha sonra Turkuaz Hosting'in bildireceği bilgilerin doğru ve güncel olduğunu beyan eder. Turkuaz Hosting müşteri tarafından bildirilen bilgilerin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı meydana gelecek aksaklık ve zararlardan dolayı, müşteri Firmamıza hiçbir zarar tazmini talebinde bulunmayacağını peşinen kabul eder.

Turkuaz Hosting'in SAĞLAYACAĞI SERVİSLER

Turkuaz Hosting, müşterinin online başvuru esnasında bildirdiği servislerin kendi sisteminde kurulumunu gerçekleştirir, ilgili ücretlerin kredi kartından veya havale yolu peşin tahsilatını takiben, müşterinin servislerini kullanıma açar ve müşteriyi bilgilendirir.

ÜCRETLER VE ÖDEME

Müşteri, Turkuaz Hosting alan adı/hosting/reseller/vds-vps/dedicated/ssl sertifikası/lisans ürünleri/yedekleme ürünleri/marka ve patent tescili servisleri ile ilgili kullanım ücretlerini ve ilgili vergileri (kullanılan servis içeriğine bağlı olarak) ödemeyi kabul eder. Ücretler, her kullanım dönemi başında peşin olarak tahsil edilecektir.
Turkuaz Hosting, servis ücretlerini, müşteriye sözleşme anında yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Turkuaz Hosting her türlü servis ücretlendirmesi ile ilgili düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Servis ücretlerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler, Turkuaz Hosting web sitesi ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir.
Müşterinin Turkuaz Hosting servislerini kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözleşme şartlarını ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayı kabul ettiğini belirtir. Müşteri sözleşmeyi dilediği anda, aylık hesap planlarında 5 işgünü önceden, yıllık hesap planlarında 15 işgünü önceden haber vermek şartı ile, Turkuaz Hosting'e yapacağı yazılı başvuru (posta, e-posta) yada müşteri paneli yolu ile sonlandırabilir. Turkuaz Hosting, müşteriden tahsilat gerçekleştirilememesi durumunda, müşterinin ilgili servislerini askıya alma veya sözleşmeyi tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.
Ayrıca www.turkuazhosting.com.tr adresinde bulunan banka hesap numaralarına yapılan keyfi/ürünsüz ödemelerin iadesi yapılmıcağını müşteri peşinen kabul eder.
Ödenen miktarlar müşterinin profiline kredi olarak eklenir. Kredisini domain,marka ve patent tescili hariç tüm hizmetlerde kullanabilir.
Turkuaz Hosting'in SINIRLI SORUMLULUĞU

Turkuaz Hosting MÜŞTERİYE SAĞLANAN SERVİSLERİN SÜREKLİLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN GEREKLİ ÇABAYI SARF EDECEKTİR.
BUNUNLA BERABER, Turkuaz Hosting SERVİSLERİN MÜŞTERİNİN İHTİYAÇLARINI TAM OLARAK KARŞILAYACAĞINI, KESİNTİSİZLİĞİNİ, HATASIZLIĞINI VE GÜVENİLİRLİK SEVİYESİNİ GARANTİ ETMEZ.
MÜŞTERİNİN BU SÖZLEŞME KAPSAMINDA SAĞLANAN HERHANGİ BİR SERVİSİN KULLANIMINDAN VE/VEYA KULLANILAMAMASINDAN DOLAYI OLUŞABİLECEK DİREKT VE/VEYA DOLAYLI ZARARLARINDA Turkuaz Hosting SORUMLULUĞU, EN FAZLA SAĞLANAN SERVİSLERİN TOPLAM BEDELİ KADAR OLABİLİR.
Turkuaz Hosting KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ Aksi belirtilen durumlar hariç, müşterinin yapacağı online işlemler ile ilgili olarak, Turkuaz Hosting kayıtları geçerli sayılacaktır.
MÜŞTERİ'NİN HAKLARININ DEVRİ

Müşteri, bu sözleşme kapsamındaki servislerini müşteri panelinden Turkuaz Hosting onayı olmadan devredebilir. Devir işleminden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklardan Turkuaz Hosting hiçbir şekilde sorumlu değildir.
SÖZLEŞMENİN SONLANMASI

Turkuaz Hosting Hizmeti Kötüye Kullanıldığı (Shell Vb. Barındırırak Kullanımlar) zaman uyarısız kapatılır. Turkuaz Hosting, müşteriye 1 işgünü önceden yazılı yada sözlü bildirim yaparak bu sözleşmeyi sebep göstermeden sonlandırabilir.
Spamlar konusunda hassaslık göstermektedir. Müşterimiz spam mail gönderimi yaptıkları taktirde Turkuaz Hosting tarafından uyarı yapılır. Uyarı sonunda tekrar gönderime devam ederse almış olduğu hizmet kalıcı olarak sonlandırılır vede tekrar hizmet verilmez.
Ayrıca Turkuaz Hosting sunucuları bu spam mail gönderiminden kaynaklı olarak sunucuların kullanmış olduğu IP adresleri blackliste(kara liste/banlanma) girmesi durumunda ortaya gelecek maddi hasar müşteriye açık fatura olarak gönderileceği ve yedi iş günü ödeme süresi verileceği vede gönderilen faturanın ödenmemesi durumunda noter aracılığı ile ihtar gönderileceği noter masrafı vs. masrafların müşteriye yansıtılacağı devamı olarak adli makamlarda açılacak her türlü alacak davası icra haciz masrafı müşteriye yansıtılacağı iş bu bu sözleşme ile müşteri firmamızdan hizmet aldığında bu sözlesmeyi kabul etmiş sayılacaktır.
Bu durumda, müşterinin Turkuaz Hosting'e ödemesini önceden gerçekleştirdiği, ancak kullanımı gerçekleşmeyen servislerle ilgili ücretler, müşteriye iade edilmez.
SERVİS KULLANIM ŞARTLARININ KABULÜ
Müşteri, bu sözleşmeyi onaylayarak, yürürlükteki "Turkuaz Hosting Servis Kullanım Şartları"nı kabul etmiştir. "Turkuaz Hosting Servis Kullanım Şartları"nın geçerli hali, Turkuaz Hosting hizmet sözleşmesi web sayfasında yayınlanmaktadır.
GERİ İADE KOŞULLARI
-Web Hosting ve Sanal Sunucu paketlerinde sebep belirtmeden 7 gün boyunca geri iade talebinde bulunabilirsiniz.
-Kampanyalı Paketler, Vps, Vds, Dedicated,Domain ve Marka/Patent Tescil hizmetlerinde GERİ İADE TALEBİNDE BULUNULAMAZ.
-Dedicated paketlerinde GERİ İADE TALEBİNDE BULUNULAMAZ
-Lisans paketlerinde GERİ İADE TALEBİNDE BULUNULAMAZ
-SSL Sertifikası paketlerinde GERİ İADE TALEBİNDE BULUNULAMAZ
-Yedekleme paketlerinde GERİ İADE TALEBİNDE BULUNULAMAZ
-Telekominikasyon tarafından kapatma kararı alınan hesap hizmetlerinde GERİ İADE TALEBİNDE BULUNULAMAZ.

*Geri İade Talebi oluşturulduktan sonra hizmet bedeli hesaplanır ve kalan ücret belirtilen banka hesabına 15 iş günü içerisinde aktarılır.
ONLINE SÖZLEŞMENİN GEÇERLİLİĞİ

Müşterinin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, Turkuaz Hosting http://www.turkuazhosting.com.tr adresine sahip web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşteri, Turkuaz Hosting servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.
UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu sözleşmeden kaynaklanacak olan her türlü uyuşmazlığın çözümünde Yerel Mahkemeler yetkilidir.


back to top